Altuğ Bilgin Altıntaş

1999 yılından çalışma hayatına Koç.net firmasında başladı. Akbank, Teb, Tubitak, Toyota gibi firmalarında yazılım mimarı ve teknoloji danışmanlığı yapmıştır.

Açık kaynak kodlu Apache Wicket ve jQuery teknolojilerini birleştiren wiquery projesine katkı sunmaktadır(committer).

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Altuğ Bilgin Altıntaş, 2001 yılından beri Bilgi üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Kocaeli üniversitesi hocalık ve danışman olarak görev almıştır. 2003 yılında yayınlanan ve şu an 4. baskısını yapmış olan Java ve Yazılım Tasarımı kitabının yazarıdır. Şu an Kodcu.com firmasında eğitmen ve danışmanlık yapmaktadır.

—————————————————————————————————————————–

Sizde uzmanı olduğunuz konularla ilgili haberler, yazılar yazabilir, hazırlayacağınız örnekler ve videolarla türkçe içerik oluşturulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yazar olmak için lütfen bizle bilgi@kodcu.com eposta adresinden iletişime geçiniz.

—————————————————————————————————————————–

Ali Oygur

1987 Adana dogumluyum. Ubuntu, Php, MySQL, Codeigniter, jQuery ve Ajax teknolojilerini kullanarak web uygulamalari gelistirmekteyim. E-ticaret ve Facebook uygulamalari konusunda iyi derecede deneyim sahibiyim. Su siralar (Eylül 2012) Nosql, Mongodb ve Node.js teknolojileri ilede ilgilenmekteyim. Sürekli olarak http://stackoverflow.com/ da etkilesim halindeyim. Ayrica Yeni teknolojileri yakindan takip etmek için http://net.tutsplus.com/, http://philsturgeon.co.uk/ ve https://www.kodcu.com/ gibi siteleri sikça ziyaret ediyorum.

—————————————————————————————————————————–

Bedirhan Güven

Java ve C# dillerinde otomasyon projelerinde yer aldım. Ruby, JRuby, Python, Groovy dillerinde uygulamalar geliştirdim. Freelancer olarak bir çok projede çalıştım. Halen kodcu.com’da yazar olarak faaliyetlerime devam etmekteyim.

——————————————————————————————————————————

Burak Tunalı

ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan yazar Bilgisayar Mühendisliğinde Yüksek Lisans yapmakta olup Veritabanı yönetim ve geliştirme alanında çalışmaktadır. Ayrıca Java SE,EE,ME ve C# ve Asp.Net teknolojilerine vakıfıyeti bulunmaktadır.

——————————————————————————————————————————

Ender Ahmet Yurt

2011 yılında FMV Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldum. 3 yıla yakındır aktif olarak programlama ile uğraşıyorum. İlk yıllarda C-Java-Jsp ile uğraştım ancak Ruby’nin gücünü ve rahatlığını fark edince son 1.5 senedir Ruby ve Ruby on Rails ile çalışıyorum. Şu an Triodor Software’de Ruby Developer olarak çalışmaktayım. Türkiye’de Ruby’nin daha çok yaygınlaşması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

——————————————————————————————————————————

Hakan Cem Topal

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği  mezunu olan Hakan Cem Topal, Sakarya Üniversitesinde MBA yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir Sabancı Holding ve IBM ortak şirketi olan Bimsa ‘da 8 yıl boyunca Çözüm Uzmanı olarak çalışmıştır.

Bimsadan sonra kariyerine 5 yıl boyunca Ağaoğlu Şirketler Grubunda CIO (Bilgi Teknolojileri Direktörü ) olarak devam etmiştir. Hakan Cem Topal’ın  ERP , CRM , Portal ,BI ,Sanallaştırma , Call Center ,  Akıllı Evler v.b  konularında birçok başarılı projeleri bulunmaktadır. Şu an bazı şirketlerin üst yönetimlerine  Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı hizmeti vermektedir.

——————————————————————————————————————————

Hakan Özler

Hakan Özler’in lisans ve yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır. Kodcu.com bünyesinde blog yazmakta, webiner’ler düzenlemekte ve eğitmenlik yapmaktadır. Voxxed Days İstanbul, İstanbul JUG ve AsciidocFX takım oyuncusudur. GitHub kurdu, Certified MongoDB geliştiricisi ve AspectJ E-Kitabın yazarıdır.

——————————————————————————————————————————

 Hüseyin Akdoğan

Programlama serüvenine GWBasic diliyle başladı. QuicBasic ardından Visual Basic ile tanışan Hüseyin Akdoğan, 2000 yılına kadar bu dille pek çok uygulama geliştirdi. Web dünyasına PHP dili ile adım attı. Sonrasında yolu Java ile kesişti! 2005’ten bu yana, Java EE teknolojileriyle kurumsal uygulamalar geliştirmenin yanı sıra, 2011 yılından bu yana, kodcu.com bünyesinde söz konusu alanda danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. JavaServer Faces, Spring Framework’ü,  NoSQL ve Elasticsearch gibi Big Data teknolojileri uzmanlık alanlarındandır.

——————————————————————————————————————————

Mehmet Aykut Bulgu

M. Aykut BULGU İstanbul doğumludur. Liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okumuş, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

PHP, .NET, JSP, Struts, JSF, Vaadin gibi web teknolojileri ile çalışmasının yanı sıra BPM, Rule Management, PDF Forms konularında açık kaynak yaklaşımlarla çalışmışlığı vardır. TDD, Scrum, EXtreme Programming, CI, Design Patterns konularında da bilgi sahibidir, ve halen daha kendini bu konularda geliştirmektedir. MIS uygulamalarına ve BPM uygulamalarına da özel bir ilgisi vardır.

Open source teknoloji hastasıdır, bilgi özgürlüğüne can-ı gönülden katılır. Evinde Linux türevlerini kullanır.

Pratik psikoloji ile çokça ilgilenmekte, boş zamanlarında yazılıma ayırdığı vakitler dışında NLP, Hipnoz, Sleight of Mouth, Koçluk, Beden ve Yüz dili gibi konularda araştırma yapmaktadır. Dile olan ilgisi nedeniyle şiir yazmışlığı da vardır.

——————————————————————————————————————————

Muhammed Bilge Öz

Muğla Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Ve  Bilgisayar Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencisiyim. Secretcv.com ‘da Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaktayım. PHP ve Mysql ağırlıklı web tabanlı uygulama geliştiricisiyim.Ayrıca  Ruby ve Java dillerine ilgim oldukça yüksek.

——————————————————————————————————————————

Rahman Usta

Bilişim dünyasına  Haydarpaşa Teknik Lisesi ile giriş yapan Rahman Usta, Marmara Üniversitesi, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği bölümü mezunudur. Yazar görev alanı olarak, Kodcu.com bünyesinde Eğitim, Yazarlık ve Danışmanlık faaliyetleri sürdürmektedir. Aynı zamanda, 2012 yılının eylül ayında yayına çıkan  Java Mimarisiyle Kurumsal Çözümler : Kurumsal Java kitabının yazarıdır.

—————————————————————————————————————————–

Suhap Şahin

10 Şubat 1977’de Erzincan’da doğdu. Elektronik Haberleşme Mühendisliğinden 2000 yılında mezun oldu. 2001 yılında Bilgisayar Mühendisliğinde başladığı yüksek lisansı 2004 yılında tamamladı. 2004 yılında başladığı doktora derecesini 2010 yılında Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden aldı. 2000 ve 2002 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2002 yılından itibaren Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

——————————————————————————————————————————

Yunus Bayhan

Java EE teknolojileri üzerine çalışmalarımı sürdürüyorum. Matlab, Oracle Form(PL/Sql), C, C#, Sql, JavaScript, Ajax ile zaman buldukça ilgilenmeye çalışıyorum. Kaliteli Türkçe kaynak eksikliğinin azalması için kodcu.com’ da yazıyorum.

——————————————————————————————————————————

Yunus Emre Keskin

Yazilim dünyasina Tuzla teknik Lisesi Yazilim Bölümünde okuyarak basladim ve ardindan Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Ögretim Teknolojileri Egitimi bölümününü okuyarak devam ettim.C#,Asp.NET,Nesne yönelimli programla,Entity Framework gibi alanlarda çalismalarimi sürdürmekteyim. Enterprise çözümler,Mimari uygulamalar ve modelleme konularinda merakli oldugum konulardir.